بافرتک

تامین برق سالم و مطمئن، تخصص ماست

                                       
»  درباره ما

شرکت مهندسی بافرتک فعالیت خود را از سال 1368 آغاز نموده است.

فعالیت اصلی شرکت، با تولیدUPS های کوچک با ظرفیت 500VA تحت نام SUP آغاز شد.  ضمن همین سالها، با توجه به وجود نوسانات شدید که غالبا برق شهر دچار آن بود ، نیاز به استفاده از سیستم استبلایزر برق شهر در ورودی  UPS احساس میشد. لذا تمامی مدلهای UPS ، مجهز به استبلایزر برق شهر در ورودی خود شدند و این اولین بار بود که UPS مجهز به استبلایزر برق شهر در ایران تولید میشد. جهت تغذیه مصرف کننده های معمولی که نیاز آنها صرفا با استبلایزر مرتفع میشد، درهمین سالها تولید استبلایزرهای با توانهای 1,2,3,6kVA آغاز شد. همزمان با این محصول ایده ساخت استبلایزرهای پیوسته با دقت رگولاسیون بالا شکل گرفت.

در سال 1372 در پی سفارش ساخت استبلایزر پیوسته خاصی که شرکت دریافت نمود اقدام به ساخت استبلایزر پیوسته با دقت 1 ولت نمود که دارای تکنولوژی Electro dynamic Voltage Stabilizer برای اولین بار در ایران بود.
از آنجا که قسمت عمده استبلایزر فوق، سیستم مکانیکی بود لذا تمامی اجزاء مورد نیاز توسط شرکت طراحی و ساخته شد.
سیستم مذکوربعنوان یک خط مستقل از محصولات شرکت درآمد و جزء تجهیزات واجب مصرف کننده های حساس شد و بخصوص کاربرد عمده ای در لابراتوارهای چاپ و ظهور فیلم یافت.

در سال 1373 رنج استبلایزرهای پیوسته تا 15kVA و طی سالهای 1374 و 1375 تا 40kVA  ارتقاء یافت.
همزمان، طراحی و تولید سیستمهای تغذیه سوییچینگ آغاز شد و در این سالها 4 مدل مختلف از این سیستمها تولید میشد.

در سال 1376 بمنظور تغذیه یک سیستم کامپیوتری کامل، مدل جدیدی بنام SEPAND   طراحی شد.
این UPS از نوع ON-LINE/DOUBLE CONVERSION  و به فرم Desk-top بود. تکنولوژی آن سوییچینگ و فاقد ترانس داخلی بود و بعنوان اختراع در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است.

در همین سال، استبلایزرهای پیوسته تا توان 100kVA سه فاز ارتقاء یافت که مجهز به سیستم کامل مونیتورینگ و حفاظتی شدند که کارآیی بیش از پیش یافتند و از آن زمان در صدها موسسه و ارگان شناخته شده نصب شده اند.( مدلهای STL,3STL )  

در سال 1378، استبلایزر پرتابل PASAND  با توانهای 1kVA و 2kVA و   3kVAتولید شد که هم اکنون نیز در حال تولید میباشد.

طی سالهای 1379 و 1380 با توجه به نیاز جدی مصرف کننده های خانگی به یک استبلایزر مطمئن، با کیفیت و درعین حال اقتصادی ،استبلایزر ترانس سری مدل PERSHIN  با سیستم کنترل میکروپروسسوری طراحی و تولید شد.

در سال 1382باتوجه به بالارفتن مصرف برقی بخصوص منازل ، مدل 10KVA استبلایزر پرشین تولید شد و عرضه آن تاکنون ادامه دارد.

در سال 1388 مدل اقتصادی تر از سیستم استبلایزر پای کنتور با توان 7KVA با نام T63 تولید و در رنج بسیار وسیعی به فروش رفت.

در سال 1384 در پی نیاز یکی از سازمانهای مطرح دولتی به شارژر میکروپروسسوری قابل برنامه ریزی ، مدلهای CH1P و CH3P که شارژرهای جنرال با رنج ولتاژی و جریانی وسیع قابل برنامه ریزی هستند طراحی وعرضه شد و تولید آن تا کنون ادامه دارد.

در سال 1385 مدلهای جدیدی از استبلایزرهای سه فاز پله ای برای راه آهن جمهوری اسلامی تولید و طی چند مناقصه پی در پی که شرکت در تمامی آنها برنده شد تحویل و نصب شد که غالب مشکلات برقی مصرف کننده ها را مرتفع نمود و برگ زرینی از ارائه خدمات شرکت شد.

در همین سال مدلهای ONLINE سری UPS های سینوسی تولید و در رنج توانی وسیعی ارائه شد .علاوه برآن با اخذ نمایندگی از چند شرکت خارجی در ضمینه مذکور در حال حاضر رنج وسیعی از سیستمهای فوق قابل ارائه میباشند.

در سال 1386 مدلهای MSTL,M3STL که نسل جدید استبلایزرهای پیوسته میباشند در رنج توانی از 5.5KVA تا 450KVA در 2 مدل تک فاز و سه فاز تولید و ارائه شد.

با توجه به اینکه ترانسفورمرها جزو اجزاء اصلی محصولات شرکت میباشند، ساخت ترانسفورمرهای سفارشی در کنار مصرف عمده آن در محصولات تولیدی از همان سال اولیه فعالیت آغاز شد و از همان زمان تاکنون، ترانسفورمرهای مورد مصرف صنایع و از جمله شرکتهای بزرگی چون ایران خودرو، ایران تابلو، نیرو محرکه و .... از 10VA تا 200 kVA  توسط بافرتک انجام میشود.

در سال 1386  شرکت موفق به اخذ گواهینامه ISO9001/2000 شد. در همین سال به منظور توسعه اقدام به ساخت کارخانه ای در شهرک صنعتی پرند نمود که در پاییز 1388 کار ساخت آن به اتمام رسید و مورد بهره برداری فرار گرفت که در بالابردن ظرفیت تولید و پاسخگویی به بازار داخلی و خارجی بسیار موثر بوده است .

افتتاح فروشگاهی در سال 1391 در  خیابان لاله زار تهران ،اقدامی دیگر در جهت معرفی بیشتر و گسترده تر محصولات شرکت در بازار میباشد.

در حال حاضر با رنج وسیع و متنوعی از محصولات تولیدی  با تکنولوژی روز مشغول ارائه خدمات فنی و تخصصی هستیم و به ایرانی بودن خود همیشه بالیده ایم و معتقدیم آنچه را که اراده کنیم با توکل به قدرت لایزالش از آن ماست .

در این راه بسیار سخت کوشیده ایم و مهمتر از همه خدواند متعال پشتیبان و یارمان بوده است.

شرکت مهندسی بافرتک
وحید فرهودی / مدیر عامل
پاییز 1392